TACHOVSKÁ ARENA - REPORTÁŽ, VÝSLEDKY A FOTO

Naresuan Gym -> Aktuality -> TACHOVSKÁ ARENA - REPORTÁŽ, VÝSLEDKY A FOTO
tachovsk-arena-jpeg

REPORTÁŽ Z GALAVEČERA THAJSKÉHO BOXU - TACHOVSKÁ ARENA 2009

V sobotu, 20. června si příznivci bojových sportů a umění přišli na své, na galavečeru Tachovská arena byly k vidění zápasy v thajském boxu v podání borců, nejen z domácího Naresuan gymu Tachov, ale i bojovníků z Mariánských Lázní, Ostravy, Mladé Boleslavi, Brandýsu nad Labem, Písku, Slovenska a Rakouska.

Zápasy byly plné napětí, akce, hezkých technik i mimořádných výkonů. Všichni bez rozdílu ukázali, že pokud se intenzivně trénuje, je možné docílit výsledků přinášejících potlesk. Měsíce dřiny, hektolitry potu přinesli kýžený výsledek, na který můžeme být právem hrdi.

V prvním zápase se nám představil domácí Dominik Vild proti Dominikovi Šťastnému z ASK Brandýs. Oba borci přes svůj nízký věk (12 a 14 let) dokázali, že Muay Thai je bez rozdílu pro všechny. Věk, váha, či výška jsou důležité, ale zůstávají v pozadí za srdcem a chutí jít na věc s plným nasazením. Po právu skončil zápas remízou. Myslím, že jejich výkon by mohl být inspirací pro nás všechny.

Do druhého zápasu nastoupil domácí Jakub Kuča a loňský mistr ČR v thajském boxu z Beer gymu Mladá Boleslav Jan Fara. Diváci viděli spoustu hezkých technik, obrovské nasazení, ale i nervozitu, protože pro Kubu to byl první zápas bez chráničů. Byla to pro něj obrovská zkušenost a jistě si vezme z tohoto zápasu ponaučení do budoucna, aby mohl v dalších fightech naplno ukázat své nesporné kvality.

Třetí zápas domácí těžké váhy, Josefa Buriana proti Miroslavu Klimkovi z Elvis gym Frýdek-Místek, se rozjel ve velkém stylu. Buri dával v prvním kole jasně najevo svou zjevnou převahu. Aktivně se kryl, dobře pracoval v klinčích a dokonce poslal svého soupeře k zemi. Ten však tempo i tlak ustál a dokázal zápas zvrátit ve druhém kole, kdy Buri ztratil koncentraci, opomněl kryt a dostal K.O. na bradu.

V první pauze předvedla break dance taneční skupina E. S. Crew z Tachova.

Ve čtvrtém zápase se představil zkušený thajboxer z mariánskolázeňského klubu Ravána gym Jaroslav Švehla, který nastoupil proti Miloši Selešimu z K.O. gym Dubnica - Slovensko. Hezky rozjetý zápas bohužel ukončilo koleno, které Miloš trefil v prvním kole, a tak vyhrál nad Jardou K.O.

V pátém zápase se představil domácí František Vild proti Tomáši Trajkovskému z ASK Brandýs. Fanda dokázal, i přes počáteční nervozitu ve všech třech kolech čelit technikám soupeře a přebírat je ve svůj prospěch, čímž zaslouženě vyhrál na body. Tento zápas mu jistě dodá chuti a motivace do dalších bojů.

Ve druhé přestávce nám ukázali své umění tachovští AIKIDISTÉ. V krásném představení, plném náročných technik předvedli, že případný útočník se dá eliminovat i jinak než úderem či kopem.

Pomalu ale jistě se začínáme dostávat ke zlatému hřebu večera a to 5-ti kolovým fightům.

V tom prvním jsme viděli opět domácího Martina Lepeje s Robo Byrtusem z MTC Bratislava - Slovensko. Jeden z nejhezčích zápasů večera ukázal takřka všechny techniky Muay Thai. Svou převahu ukázal Martin přehledem už v prvním kole. Ve druhém pak soupeři nedovolil téměř žádnou akci. A ve třetím Robo nešťastně zacílil kop, kterým trefil nártem do Martinova loktu, čímž prohrál K.O. Tachovská aréna byla opět ve varu a ve správné atmosféře do závěrečných bojů.

V předposledním fightu se utkal známý thajboxer z mladoboleslavského Beer gymu - Antonín Ungerman s Tomášem Jandou z Sk Mystic Písek. Chvílemi to vypadalo, že zápas vyhraje Tomáš, nicméně nakonec se rozhodčí přiklonili k Tondovi. Ten tak vyhrál po třech kolech na body.

V závěrečném zápase se divákům představil domácí šampión, bronzový z mistrovství světa a mnohonásobný úřadující mistr ČR, Antonín „Medvěd“ Dušek. Jeho soupeř Patrik Berger přijel až z rakouského Štýrského Hradce. V krásném zápase, plném nádherných akcí, jsme ze stran obou borců viděli obrovské nasazení. Medvěd kolo od kola stupňoval více a více svůj tlak. Musíme však ocenit, kolik toho Patrik ustál. Zvláště pak low-kicky na vnitřní stranu stehen mu očividně nechutnali. Práci v klinčích bych přirovnal k mistrovskému tangu, kde měl Medvěd jednoznačně navrch.
Naneštěstí však ke konci 4. kola Medvěd dostal zásah loktem do hlavy, který mu způsobil tržnou ránu, a tím musel být tento vskutku exkluzivní zápas ukončen RSC. Doufejme, že se rána brzy, bez následků zahojí a neubere Tondovi chuť, jak do dalších tréninků, tak hlavně do dalších vítězných zápasů.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem za účast a hlavně za pomoc. Děkujeme fanouškům a divákům za podporu, borcům za jejich nasazení, realizačnímu týmu, spolupracovníkům a také partnerům a sponzorům za finanční podporu !!! Bez vašeho nadšení obětavosti a nesmírného nasazení, by Tachovská aréna nebyla tím, čím je. Oslavou Muay Thai v Západních Čechách, jejíž význam dalece přesahuje hranice regionu.

Zvláště pak děkujeme generálnímu partnerovi Casino Kings Rozvadov, dále pak Novostav Planá, Abrus pohár Planá, Speed Caffe Tachov, VF auto Planá, Ketnet Tachov, Team X, Tenza, Elektromont Brno, Red Orb Praha. A v neposlední řadě také trenérům Davidovi a Zdenkovi.

Přijďte i VY na vlastní kůži zažít, ten krásný pocit vítězství, z toho, že člověk překonal sám sebe. Jediné co potřebujete je chuť něco dokázat. Bližší informace o trénincích thajského boxu v Naresuan gym Tachov zde: http://www.naresuangym.cz/www/nabor.html

VÝSLEDKOVÁ LISTINA:
 

1. ZÁPAS – 2X1 MIN.

Dominik Vild VS. Dominik Štastný

(Naresuan gym Tachov) (ASK Brandýs nad Labem)

remíza

2. ZÁPAS – 3X2 MIN.

Jakub Kuča VS. Jan Fara

(Naresuan gym Tachov) (Beer gym Mladá Boleslav)

Výhra Fara - NBD

3. ZÁPAS – 3X2 MIN.

Josef Burian VS. Miroslav Klimek

(Naresuan gym Tachov) (Elvis gym Ostrava)

Výhra Klimek - K.O.

4. ZÁPAS – 3X2 MIN.

Jaroslav Švehla VS. Miloš Seleši

(Ravána gym Mariánské Lázně) (K.O. gym Dubnica)

Výhra Seleši – K.O.

5. ZÁPAS – 3X2 MIN.

František Vild VS. Tomáš Trajkovski

(Naresuan gym Tachov) (ASK Brandýs nad Labem)

Výhra Vild - NBD

6. ZÁPAS – 5X2 MIN.

Martin Lepej VS. Robo Byrtus

(Naresuan gym Tachov) (MTc Bratislava)

Výhra Lepej – K.O.

7. ZÁPAS – 3X2 MIN.

Antonín Ungermann VS. Tomáš Janda

(Beer gym Mladá Boleslav) (Sk Mystic Písek)

Výhra Ungermann - NBD

8. ZÁPAS – 5X2 MIN.

Antonín Dušek VS. Patrik Berger

(Naresuan Gym Tachov) (Fight Club Graz)

Výhra Berger - RSC

Sláva vítězům a čest poraženým !!!

Zachovejte nám přízeň a děkujeme !!! 

První foto z Areny na: 

http://www.naresuangym.cz/www/fotogalerie/galavecer_2009.html 

http://mirasoft.cz/galerie/tachovarena/ 

 

Web je hostován u společnosti KETNET s.r.o., postaveno na redakčním systému MODEli:na